Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Aktivity

Podle jakých pravidel cvičíme??

  • Cvičíme jen když na to oba máme náladu
  • Ariho netrestám za špatně provedený či nesplněný cvik, vždy je to chyba psovoda, ne psa (ikdyž občas je to dost těžké, ale když si holt teriér postaví hlavu.. :D)
  • Vždy mu dostečně vysvětlím co po něm vlastně chci
  • Cvičím jen když je Ari dobře namotivovaný (pokud není, tak to stejnak nemá cenu :P)
  • Dostatečně chválím, za dobře provedený cvik, obzvlášť když se něco učí
  • Cvičíme proto aby jsme z toho oba měli radost, nejde mi o to aby jsme dělali co nejvíce věcí či uměli co nejvíc triků

Dog dancing

Stále hledat inspiraci a učit se nové a nové triky nás baví. Většinou když ho naučím nějaký trik, který se nedá dělat jen tak na procházkách či se nedá zapojit do sestavy, tak na něj zapomeneme. Ovšem pak mu většinou už jen stačí cvik připomenout a zase to umí :). Opravdu nevím kolik triků umí, ale když vezmu v potaz všechny naše dosavadní triky tak se číslo určitě vyšplhá přes 100. Za
studených zimních večerů či když venku prší je to úžasný způsob jak se zabavit :) Stačí k tomu malá místnost, pár pamlsků a pozitivní přístup :) 
 
 
Agility

Milujeme agility! :) Je to úžasný způsob jak spolu aktivně strávit čas, pobavit se, získat nové přátele a upevnit náš vztah :) U agility je hodně důležité aby pes pracoval hlavně pro páníčka, sice to jde, aby pracoval hlavně pro pamlsek, ale pak se to odrazí na výkonu. Důležité je hlavně to aby z toho měl pes aji páníček radost :) Jen šťastný a zdravý pes může podávat maximální výkony :)
 


Záchranářský výcvik

O záchranařině jsem věděla snad od úplného počátku mé pejskařské kariéry, vždycky mě to fascinovalo a týmy co zasahovaly v ostrých akcích obdivuju. V listopadu 2012 přišel bod zlomu a já se jdno ráno probudila rozhodnutá se tomu věnovat :) Koukala jsem na pár videí a šla to zkusit :) Nakazila jsem kámošku se psem, takže jsme na to dvě, učíme se a pomáháme si :) V prosinci 2012 se nám zničehonic naskytla možnost jen na jednu akci do Litomyšle kde měli přednášku hasiči ze Sloupnice, já se zánětem v zubu a s kámoškou jsme vyrazili, seznámili se a byla domluvená spolupráce :) Těším se jak se to bude vyvíjet! :)
 

Sportovní kynologie, obedience

Poslušnost, obedience: To že pes umí cviky z poslušnosti je tak téměř automatické a i pro běžný život potřebné (když vezmu v úvahu že téměř všude mám Ariho na volno, to sice nevyžaduju precizní poslušnost, ale chůze u nohy, zastavení, čekání v leže před obchodem, přivolání, ...tam je). Naštěstí rozeznává kdy od něj žádám klasickou poslušnost a kdy ne :)
 

Stopy: Se stopama jsme zatím úplně na začátku, od jarabudeme pilně pokračovat aby jsme zvládli v létě 2013 zkoušky IRO RH-E :) Který budou jako zakončení tábora v Herolticích, kam se chystáme :) Stopování Ariho strašně baví a jak je namotivovaný, tak strašně spěchá :) Než napadl sníh, tak už se docela soustředil. Snad to už pochopil, že u stop není nač spěchat :)

Obrany: ty si půjdeme vyzkoušet co nejdříve :) Ale podle toho jak se tváří když se ocitne poblíž figuranta, tak mu to nebude činit žádný problém :D
foto  dodám :)

Dog frisbee

Ari má odmala silně demolovací a neaportovací sklony, takže prostě pes, který není pro frisbee absolutně vhodný :) Mě to vždycky lákalo, koupila jsem mu gumový talíř, nejdřív ho vždy nechal spadnout, pak ho sebral a šel si ho v klidu kousat :D Zapracovali jsme na tom a když na jaře 2012 začal aportovat, tak jsme se posunuli dál, sice máme plastový frisbeečka, ale jsou dost těžký, takže je chytat nechce :) Ale gumový a závodní plastový mu nevadí :) Akorát nebudu investovávat do závodních frisbeeček, když by nám moc dlouho nevydrželi, tudíž frisbee zkoušíme jen občas s gumovýma talířema :)
 

Coursing

Coursing jsme poprvé zkusili na táboře ve Svolanově (2009) a jelikož má Ari teriérovské sklony, tak ho to strašně baví a když se ocitneme poblíž coursingové dráhy, kde běhají psi, tak se z něj stane šílená věc zmítající se na konci vodítka :D Když máme možnost, tak ho nechám si zaběhat :) ať si užívá dokud může, ne? :) Jen je zajímavý, že když jsme na coursingu, tak je úplně šílený, když vidí střapec, ale když jsme na procházce a na louce před ním vyběhne zajíc, tak se sice rozběhne, ale stačí zavolat a nechá ho být :)....


Canicross

Až bude líp začínáme!!! :D
foto dodám :)

Tůrování

Milujeme společné procházky po lesích, loukách, kopcích či horách :) Nenazívám to dogtrek, protože Ari není na vodítku, ale na volno, a to se prý nepočítá :) Nehodlám držet Ariho na vodítku, kyž může být bez ;)
 


Poděkování:

  • Moc děkuji Fotografům za úžasné fotky :)

Fotky jsou od:
Lucky Petirové (dog dancing, agility, sportovka, frisbee),
Nikoly Kratochvílové (sportovka, frisbee)
Jany Pucherové (coursing)
Ségry (stopa)
Táty (Tůrování)
a ode mě :D (záchranařina)

  • A obrovský dík patří taky Arimu za to, že mi dělá toho nejúžasnějšího psího parťáka :) a lidem, kteří nás podporují a posouvají nás dál a dál :) a bez kterých bychom dnes nebyli tam kde jsme :)
TOPlist
aktualizováno: 17.11.2013 11:27:39